icon polandPrzedstawiciele
handlowi i inwestycyjni


Produkty Lena Lighting S.A. dostępne są w hurtowniach elektrotechnicznych oraz w sieciach marketów technicznych na terenie całego kraju.

Aby uzyskać bliższe informacje dotyczące dystrybucji i cen prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.


POLITECHNIKA POZNAŃSKA/ POZNAŃ

Superenergooszczędna iluminacja budynku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej
Budynek Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej zaprojektowany przez Sławomira Rosolskiego powstał na terenie Kampusu Piotrowo, w pobliżu Warty. Projektowi od początku przyświecało bardzo proekologiczne podejście. W efekcie powstał jeden z najnowocześniejszych i energooszczędnych obiektów w Europie. Cały system, złożony z dwóch instalacji nie przekroczył 1 kW. Uzyskanie tak niskiego poboru mocy było możliwe dzięki wykorzystaniu bardzo wydajnych opraw ze zintegrowanym panelem LED, wykonanym z płytki PCB na podkładzie z aluminium.

Realizacja projektu składała się z dwóch instalacji. Do pierwszej wykorzystaliśmy oprawy zewnętrzne montowane na słupach o szczelności IP66 z trwałością źródeł na poziomie 112 tys. godzin. W sumie 16 lamp z indywidualnie dopasowanym kątem świecenia każdej z opraw.  Do iluminacji górnej części dachu użyliśmy z systemu opraw zewnętrznych o szerokim rozsyle, gwarantującym efekt światła zalewowego w specjalnej barwie chabrowej.  Współczynnik mocy wykorzystanych do całej realizacji opraw wynosi  (cosinus ϕ) ≥ 0.9, dzięki czemu nie jest generowana moc bierna. Zastosowane oprawy są też odporne na bardzo niskie i wysokie temperatury.
Zastosowane produkty:NAHVERKEHR SCHWERIN GMBH/ NIEMCY

Modernizacja oświetlenia dla Nahverkehr Schwerin – przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Niemczech
Modernizacja oświetlenia dla NAHVERKEHR SCHWERIN GMBH obejmowała oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. Wybór lamp zewnętrznych oraz dostosowanie odpowiedniego oświetlenia do warunków panujących na zewnątrz był bardzo istotny z punktu bezpieczeństwa i komfortu pracy. Zastosowaliśmy więc nasze lampy TIARA LED, które idealnie wpisują się w architekturę krajobrazu, ale przede wszystkim, dzięki specjalnie dostosowanej optyce, zapewniają optymalne warunki oświetleniowe. Oprócz oświetlenia zewnętrznego zajęliśmy się również oświetleniem wewnętrznym. Tu postawiliśmy na lampy TYTAN LED oraz TYTAN MULTI LED, które słyną z niezwykle wysokich parametrów i możliwości dostosowania pod konkretne potrzeby.

W Nahverkehr Schwerin GmbH zamontowano:
• 48szt. TIARA LED
• 28szt. TYTAN LED
• 65szt. TYTAN MULTI LED
Zastosowane produkty:MUZEUM KARGULA I PAWLAKA/ LUBOMIERZ

Do metamorfozy muzeum z pamiątkami „Samych Swoich” w Lubomierzu wybrano nasze lampy – zarówno do oświetlenia wnętrz ekspozycyjnych, jak i terenu zewnętrznego. Zapewniliśmy produkty, które gwarantują najwyższe parametry efektywności, wytrzymałości i energooszczędności, a jednocześnie podkreślają wyjątkową przestrzeń wystawienniczą.
Zastosowane produkty:NOWE PTASIE- OSIEDLE MIESZKANIOWE, UL. METEOROLOGÓW/ KATOWICE
Nowe Ptasie 1
Nowe Ptasie 1a
Nowe Ptasie 2
Nowe Ptasie 2a
Nowe Ptasie 3
Nowe Ptasie 3a

Estetyka, energooszczędność i bezpieczeństwo na katowickim osiedlu

Pierwszy etap prac na osiedlu mieszkaniowym Nowe Ptasie w Katowicach za nami. Nasze nowoczesne lampy LED, zamontowano w ciągach komunikacyjnych oraz garażach. Te przestrzenie są często niedoceniane przez projektantów i zdarza się, że poziom ich oświetlenia odbiega od norm. Na osiedlu Nowe Ptasie zadbaliśmy więc nie tylko o najwyższą jakość energooszczędnego oświetlenia, ale również o estetykę i standardy bezpieczeństwa mieszkańców. Instalując lampy PLANO LED w ciągach komunikacyjnych i sprawdzone w najcięższych warunkach, lampy TYTAN LED połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.
Zastosowane produkty:NOWOCZESNE, KOMFORTOWE BIURA W LENA LIGHTING / ŚRODA WIELKOPOLSKA
a
b
c
d
e
f
g
h
i

Dziś z przyjemnością możemy poinformować o otwarciu nowego biurowca, w całości przeznaczonego dla działów odpowiedzialnych za rozwój produktów. Wszystkie pomieszczenia nowego obiektu zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i ideą Human-centered design. Potrzeby związane z komfortem twórczej pracy były najważniejszym kryterium aranżacji przestrzeni. Odpowiednio dobrana kolorystyka, ergonomiczne wyposażenie, oryginalny design, bujna naturalna roślinność oraz najlepszej jakości oświetlenie, które wspierają i tworzą kreatywną atmosferę.
Zastosowane produkty:


 
OŚWIETLENIE OBWODNICY ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ- SYSTEM CLUE CITY / ŚRODA WIELKOPOLSKA
Obwodnica 1
Obwodnica 2
Obwodnica 3
Obwodnica 4
Obwodnica 5
Obwodnica 6
Środa Wielkopolska rozbłysła nowym, lepszej jakości światłem. Dzięki inwestycji władz tej gminy, wdrożony został system CLUE CITY składający się z ponad 170 nowoczesnych ledowych lamp drogowych TIARA LED oraz zintegrowanego, zaawansowanego technologicznie sterowania.
Zastosowane produkty:
Szczegółowe informacje na temat systemu CLUE CITY i korzyściach jakie oferuje można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: lenalighting.pl/cluecity-plPIEKARNIA - CUKIERNIA "NATURA"/ POZNAŃ
Natura 1
Natura 2
Natura 3
Natura 4
Natura 5
Natura 6

Oświetliliśmy Piekarnię-Cukiernię „Natura”. Prezentujemy efekt osiągnięty dzięki użyciu lamp, które nie tylko świetnie pasują do każdego miejsca, ale podkreślają indywidualny charakter każdego z nich. Tworzą w nich niepowtarzalny klimat umożliwiający czerpanie z bogactwa natury. Z przyjemnością dzielimy się tym, co potrafimy robić najlepiej.
„Współpraca z firmą Lena Lighting to czysta przyjemność! Ich zaangażowanie, profesjonalne podejście do realizowanych przez nas projektów, ale przede wszystkim elastyczność do nieszablonowych rozwiązań i terminowości budzi mój podziw. Rodzaj zastosowanego oświetlenia poprawił standard ekspozycji towarów i atmosferę w sklepach, co zostało docenione przez naszych klientów”.
Zbigniew Piskorski Piekarnia Natura, Poznań
Pozostałe Piekarnie - Cukiernie "Natura", w których zastosowano lampy Lena Lighting:
• Piekarnia - Cukiernia "Natura" Poznań City - Center Poziom +1
• Piekarnia - Cukiernia "Natura" CH Panorama
• Piekarnia - Cukiernia "Natura" os. Wichrowe Wzgórze
• Piekarnia - Cukiernia "Natura" Galeria Mini
• Cukiernia - Piekarnia "Natura Cafe" Puszczykowo
Zastosowane produkty:SANTANDER WORK CAFE / WARSZAWA
Santander-015
Santander-016
Santander-021
Santander-031
Santander-037
Santander-038
Santander-040
Santander-041
Santander-046
Złota 44 to najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej. Dostarczyliśmy tam nasze designerskie lampy ledowe. Jest to pierwszy w naszym kraju, oddział banku Santander Bank Polska, który łączy w sobie kawiarnię z profesjonalną obsługą bankową.
Zastosowane produkty:

 

 ZDROFIT WOLA RETRO / WARSZAWA
Zdrofit_1-005
Zdrofit_1-007
Zdrofit_1-011
Zdrofit_1-014
Zdrofit_1-018
Zdrofit_1-020
Zdrofit_1-025
Zdrofit_1-031
Zdrofit_1-032

Stworzyliśmy komfortowe warunki dla osób dbających o formę i sylwetkę. Oświetliliśmy kompleks klubów fitness sieci ZDROFIT. Poniżej wizualizacja naszej owocnej współpracy w Zdrofit Wola Retro w Warszawie.
Zastosowane produkty:ZDROFIT GALERIA MOKOTÓW / WARSZAWA
Zdrofit_3-002
Zdrofit_3-006
Zdrofit_3-010
Zdrofit_3-012
Zdrofit_3-016
Zdrofit_3-022

Nasze lampy okazały się atrakcyjnym rozwiązaniem do oświetlenia klubu fitness sieci Zdrofit w Galerii Mokotów w Warszawie. Nasze światło wspiera w oddawaniu się pasji.
Zastosowane produkty:

 

 ZDROFIT CENTRUM HANDLOWE URSYNÓW / WARSZAWA
Zdrofit_2-002
Zdrofit_2-003
Zdrofit_2-005
Zdrofit_2-010
Zdrofit_2-012
Zdrofit_2-016
Zdrofit_2-017
Zdrofit_2-018
Zdrofit_2-022
Zdrofit_2-023
Zdrofit_2-024
Zdrofit_2-025

W całym procesie oświetlania sieci fitness Zdrofit zaproponowaliśmy Klientowi lampy „szyte na miarę”, nie stanowiące standardowej oferty. Dzięki temu lampy w dedykowanej kolorystyce, które znajdują się tylko w klubach Zdrofit, stały się wizytówką tych fitnessów. Stanowią one element identyfikacji wizualnej, wyróżniając te kluby na tle konkurencji. Poniżej wizualizacja naszej współpracy w klubie fitness Zdrofit w centrum handlowym na Ursynowie w Warszawie we współpracy z TOBA Architekci.
Pozostałe kluby tej sieci, w których zastosowano lampy Lena Lighting:
• Fitness Zdrofit CH Targówek - Warszawa
• Fitness Academy ul. Maślicka – Wrocław
• Fitness Zdrofit CH Tesco - Gdynia
• Fitness Zdrofit ul. Marii Dąbrowskiej – Warszawa Chomiczówka
• Fitness Zdrofit ul. Pużaka – Warszawa Ursus
• Fitness Zdrofit ul. Świetlików – Warszawa Jelonki
• Fitness Zdrofit ul. Koński Jar – Warszawa Ursynów
• Fitness Zdrofit Biurowiec THE PARK Warszawa ul. Krakowiaków
• Fitness Zdrofit Varso Tower
Zastosowane produkty:

 PARKING IKEA / POZNAŃ
Ikea_Parking-00
Ikea_Parking-002
Ikea_Parking-004
Ikea_Parking-005
Ikea_Parking-007
Ikea_Parking-01
Ikea_Parking-016
Ikea_Parking-017
Ikea_Parking-018

Oświetliliśmy wielkopowierzchniowy parking sklepu Ikea na poznańskim Franowie najnowszymi lampami QUEST PLUS LED. Lampy idealnie wpisały się w architekturę miasta Poznań, rozświetlając jedno z popularniejszych terenów handlowych i wspierając bezpieczeństwo użytkowników parkingu.
Zastosowane produkty:ZDROFIT / TARGÓWEK
ZDROFIT CH TARGWEK_0859
ZDROFIT CH TARGWEK_0860
ZDROFIT CH TARGWEK_0875
ZDROFIT CH TARGWEK_0878
ZDROFIT CH TARGWEK_0885
ZDROFIT CH TARGWEK_0888

Oświetliliśmy klub fitness Zdrofit na Targówku. To kolejna realizacja, gdzie nasze lampy idealnie wpisały się we wnętrze, a ich niepowtarzalne światło nadało klubowi niesamowity charakter i piękny wystrój.
Zastosowane produkty:

 

 CENTRUM MISJI AFRYKAŃSKICH / BORZĘCIN
1CMK_001
2A4A4305
2A4A4516
CMK_004
CMK_009
CMK_012
CMK_013
CMK_014
CMK_015
CMK_016
CMK_018
CMK_020


„Lena Lighting zaproponowała nam nie tylko bardzo estetyczne i designerskie lampy wpisujące się idealnie we wszystkie wnętrza, ale również wysoce energooszczędne, dzięki czemu podczas eksploatacji więcej środków będziemy mogliśmy przeznaczyć na działania związane z celem naszej działalności, a nie z utrzymaniem obiektu. Podsumowując – efekt jest „olśniewający”.”
ks. Paweł Mąkosa – Ekonom Polskiej Prowincji, Stowarzyszenie Misji Afrykańskich
Zastosowane produkty:

 

 

 

 DECORA / ŚRODA WIELKOPOLSKA
Decora_004
Decora_005
Decora_006
Decora_007
Decora_008
Decora_009

Oświetliliśmy biura i sale konferencyjne, sąsiadującej firmy Decora. Profesjonalnie dobrane lampy i projektory, pozwoliły uatrakcyjnić wnętrze i nadać nowoczesny wygląd oświetlanym pomieszczeniom. Praca w tych pomieszczeniach jest teraz nie tylko przyjemniejsza, ale i bardziej komfortowa.
Zastosowane produkty:SALON FIAT, ALFA ROMEO, JEEP / GDAŃSK
Fiat_Gdansk_002
Fiat_Gdansk_004-2
Fiat_Gdansk_005
Fiat_Gdansk_006
Fiat_Gdansk_009
Fiat_Gdansk_010
Fiat_Gdansk_011
Fiat_Gdansk_013
Fiat_Gdansk_015

Fenomenalna realizacja oświetlenia Salonu Fiata, Alfa Romeo, Jeepa, która do dziś budzi wiele pozytywnych emocji. Światło w salonie dealerskim fantastycznie wyeksponowało atuty wystawionych do sprzedaży modeli samochodów.
Zastosowane produkty:BIUROWIEC DIRECT / WARSZAWA
direct biuro 1
direct biuro 2
direct biuro 3


„Koncepcją projektu biura, na który się zdecydowaliśmy był motyw geometryczny, który kształtem i kolorystyką nawiązuje do logo firmy. Moduł przenikającego się kwadratu zastosowano na przeszkleniach, identyfikacjach wizualnych, posadzce oraz suficie z wkomponowaniem oświetlenia o identycznym kształcie – tworząc idealną harmonię.”
Prezes Zarządu Direct Communications sp. z o.o.
Zastosowane produkty:BIUROWIEC WILLCARE / SUCHY LAS
Lena_L_Suchy_Las_002
Lena_L_Suchy_Las_007
Lena_L_Suchy_Las_013
Lena_L_Suchy_Las_015
Lena_L_Suchy_Las_016
Lena_L_Suchy_Las_030

Nasze nowoczesne lampy LED znalazły uznanie wśród jednego z największych dystrybutorów kosmetyków z Korei Południowej. Starannie dobrane lampy o ciekawej konstrukcji nadają wnętrzom estetyczny wygląd.PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA / LUBLIN
KMPSP Lublin1
KMPSP Lublin2
KMPSP Lublin3

W jednostkach finansowanych ze środków publicznych szczególną wagę przykłada się optymalizacji kosztów, serwisu przed i powykonawczego oraz ergonomii. Efekt końcowy modernizacji w komendzie PSP w Lublinie „spotkał się” z celem stawianym inwestycji. Osiągnięto znaczne oszczędności w poborze energii, obniżono koszty eksploatacji, a przy tym zamontowane oświetlenie spełnia wymagane normy oraz jest estetyczne.
Zastosowane produkty:

 BIUROWIEC "COMP" / WARSZAWA
lena_lighting_comp1
lena_lighting_comp2
lena_lighting_comp3
lena_lighting_comp4
lena_lighting_comp5
lena_lighting_comp6

Kompleksowa inwestycja w oświetlenie LED w firmie COMP S.A. wymagała skorelowania ze sobą wielu zadań. Udało nam się. Oświetliliśmy wszystkie pomieszczenia, dopasowując lampy LED do charakteru miejsca, wykonywanej pracy, spełniające wszystkie normy oświetleniowe.INTERMARCHE / PIEKARY ŚLĄSKIE
InterMarche_001
InterMarche_002
InterMarche_004
InterMarche_006
InterMarche_008
InterMarche_009

Zmodernizowaliśmy Sklep Intermarche w Piekarach Śląskich
„Celem wymiany oświetlenia w obiekcie była poprawa jego jakości i lepsze doświetlenie poszczególnych działów. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie, Ku naszemu zaskoczeniu uzyskany efekt końcowy jest lepszy niż zakładaliśmy. Jest to dla nas powodem do dużego zadowolenia. Po wprowadzonej modernizacji oświetlenia sklep zrobił się dużo bardziej przyjazny i faktycznie pokazał „nowe kolory”. Zyskaliśmy lepszą czytelność dla klienta oraz ograniczyliśmy „ciemne strefy”.
Piotr Rogowski – właściciel
Zastosowane produkty:AUTODROM SKODA / KOMORNIKI
Autodrom_001
Autodrom_002
Autodrom_003
Autodrom_005
Autodrom_006
Autodrom_008

Bezpieczeństwo jazdy. Ale przy realizacji tej inwestycji słowa te nabrały niezwykłego znaczenia. W szkole największą atrakcją na torze jest wprowadzanie auta w niekontrolowany poślizg nadsterowny. Tor składający się z placu manewrowego, wzniesień i wielu urozmaiceń, które dają nieograniczone możliwości realizacji dla kursantów, którzy biorą udział w szkoleniach w zmiennych warunkach pogodowych. Dlatego tak ważne okazało się oświetlenie i dobranie jak najlepszych lamp LED, które spełnią swoją funkcję w każdych warunkach i o każdej porze.


  • Dodaj do ulubionych
x
Strona wykorzystuje pliki cookies
Strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą plików cookies. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies zamknij to okno klikająć "x' w prawym rogu. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.